Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Karabük’te Doğa Eğitimleri Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel’ in Katılımlarıyla Gerçekleştirildi...

Şubat 20, 2020

Karabük’te Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. BölgeMüdürlüğü Karabük İl Şube Müdürlüğünce düzenlenen doğa eğitimleri Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Karabük Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’ nda gerçekleştirilen eğitime  Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel’e DKMP 10.Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Bölge Müdür Yardımcısı Melikunnas Özkaya, Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Suat Açıkgöz, Karabük İl Şube Müdürü Ahmet Işık, okul yöneticileri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Sayın Fuat Gürel eğitim faaliyetinde yaptığı konuşmalarında; Karabük’ ün orman varlığı, sahip olduğu biyoçeşitlilik ve doğa olan ilişkilerimizde koruma kullanma dengesinin önemine vurgu yaptılar.


DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit ise konuşmalarında, Karabük İl Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen başta doğa eğitimi faaliyetleri olmak üzere diğer faaliyetlerden de bilgiler aktardı. Doğa eğitimi faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini ifade etti.


Konuşmaların ardından DKMP Karabük İl Şube Müdürlüğü personeli Orman Mühendisi Saime Demirtaş çocuklara “Doğa Koruma, Öğrencilere Doğa Sevgisi Aşılama,Biyolojik Çeşitliliğin (Canlı Çeşitliliği) Önemi ve Biyolojik Kaçakçılığı Önleme, Yaban Hayatın Önemi ve Yaban Hayvanlarını Koruma-Geliştirme”konularında bilgiler aktardı.